ZABAWA INSPIRUJĄCA ROZWÓJ
JAK ZROZUMIEĆ I WSPIERAĆ DZIECI Z AUTYZMEM?

Zapraszamy na spotkanie otwarte dla rodziców, nauczycieli, psychologów z ADRIANEM BOROWIKIEM, pedagogiem i terapeutą, pracującym z dziećmi ze spektrum autyzmu. Oto zaproszenie jego własnymi słowami:

Co myślisz, kiedy patrzysz na trzepoczące rączkami, autystyczne dziecko? Na dziecko, które wygląda na takie, że woli zająć się sobą, niż bawić się z rodzicami lub innymi dziećmi?

Co myślisz? ... że jest "biedne"? ... że nic nie rozumie? ...że cierpi?

Często są to tego rodzaju myśli. Zarówno rodzice jak i specjaliści nie potrafią się oprzeć trudnym, intensywnym i ciężkim emocjom, które przeszkadzają w procesie terapii. Na spotkaniu opowiem o tym, jak można patrzeć na autyzm i osoby żyjące z tym... zaburzeniem? chorobą? stanem? Z przyjemnością porozmawiam z Wami o autyzmie. Możliwe, że w sposób inny, niż rozmawialiście dotychczas...

Opowiem o tym, co robić,  aby wspierać rozwój tych dzieci, bazując na radości, szacunku i dobrej zabawie.

Prowadzenie spotkania:

ADRIAN BOROWIK - pedagog, trener, terapeuta, który od lat popularyzuje, zarówno wśród rodziców, jak i terapeutów osób z autyzmem, podejście do terapii wypływające z głębokiej refleksji, akceptacji i wyrozumiałości dla drugiego człowieka. Najbardziej interesującym go tematem jest budowanie relacji z osobami z autyzmem, przede wszystkim w środowisku domowym, ale też poza nim np. w przedszkolu lub szkole.

Ukończył szereg kursów organizowanych w USA przez Autism Treatment Center of America® oraz the Option Institute®, na których uczył się o The Son-Rise Program®, co w dużej mierze wyznaczyło sposób jego podejścia do osób z autyzmem i do terapii.

Warsztaty, szkolenia i wykłady, które prowadzi i wygłasza są jego autorskimi projektami, opartymi na doświadczeniach wyniesionych z wieloletniej pracy terapeutycznej i trenerskiej oraz z przebytych szkoleń..

Kiedy?
9 grudnia 2019r. godz. 17.00 – 19.00 

Gdzie?
Siedziba FILOMATY, Gliwice, ul. Bojkowska 20a a

Inwestycja:
- prosimy o wpłatę pomiędzy 15 - 40 zł. - na miarę Państwa możliwości i chęci wspierania organizowanych przez nas spotkań otwartych,

-  dla Rodzice dzieci uczęszczających do Zespołu Oświatowego FILOMATA udział w spotkaniu otwartym jest bezpłatny, prosimy tylko o wpisanie w formularzu zgłoszeniowym (w polu uwagi i pytania) imienia i nazwiska dziecka.

Opłatę należy uiścić przelewem w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia przez organizatora przyjęcia zgłoszenia.

Jeśli w chwili obecnej finanse są dla Ciebie problemem, bardzo prosimy skontaktuj się z nami, postaramy się znaleźć rozwiązanie.

Jak się zapisać?
Jeśli zdecydujesz się na udział w spotkaniu, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Masz pytania?
Prosimy o kontakt:
email: szkolenia@filomata.pl
tel. 32 270 76 65 lub 731 231 741

32m

Do dzwonka pozostało