ORTOGRAFIA NA WESOŁO

Zasady pisowni w języku polskim to ostatnio nie lada wyzwanie dla uczniów klasy III. Niedawno postanowiliśmy pouczyć się zasad pisowni wyrazów z „ó” w nietypowy sposób.

Kto powiedział, że teatr nie może Nam w tym pomóc. Uczennice IIIA utrwalały sobie zasady ortograficzne poprzez zajęcia ruchowo – teatralne – PANTOMIMĘ, gdzie bez słów przedstawiały jakie reguły towarzyszą pisowni wyrazów z „ó”.

Zobaczcie czy odgadniecie, którą regułę prezentują?ETYKA W KLASIE IA

W roku szkolnym 2019/2020 pierwszakom z klasy IA dopisała frekwencja na zajęciach z etyki. W ramach lekcji dzieci wkraczają w świat wartości i różnorodności kulturowej, który będzie im towarzyszył do końca ich dni.

Uczymy się o tym co to jest uczynność, uczciwość, prawdomówność, tolerancja ale również jak to się stało, że ludzie zaczęli zastanawiać się nad tym co jest dobre a co złe.

Etyka w młodszych klasach SP ma również za zadanie wzmacniać pozytywne postawy wobec zdrowia, stąd lekcje o dbaniu o środowisko oraz lekcje o zdrowych nawykach żywieniowych. Sami zobaczcie czy te ostatnie zajęcia Nam się udała?  
Brawo Bartku!
Bartek dzisiaj przygotował i przeprowadził w 1b lekcję matematyki.

 

Takie przygotowania do " Mam talent".

Dzień mundurkowy

Dzisiaj w ramach dnia mundurkowego klasy 1-3 przypomniały sobie zasady udzielania pierwszej pomocy. Swoją wiedzą uczniowie mogliby zaskoczyć niejednego doroslego!


FILOMATA realizuje projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach RPO-EFS
MOC MOŻLIWOŚCI
zobacz szczegóły